Image default
Ракомет Спорт

Милосављев и Криштопанс во иделаниот тим на тренерите на тимовите во ЛШ

Според гласањето на 24 од вкупно 28 тренери на тимови во Лигата на шампионите, Дејан Милосављев и Даинис Криштопанс сезонава заслужуваат да бидат во иделаната седморка.

Пред почетокот на четвртфиналните мечеви во ракометната
Лига на шампиони, од Европската ракометна федрација (ЕХФ) објавија кои играчи се во
најдобрата седморка според изборот на тренерите.
Во неа се најдоа двајца ракометари на Вардар.
Според гласањето на 24 од вкупно 28 тренери на тимови во Лигата на шампионите, Дејан
Милосављев и Даинис Криштопанс сезонава заслужуваат да бидат во иделаната седморка.
Иделаниот тим според тренерите од тимовите во ЛШ:
голман – Дејан Милосављев (Вардар)
лево крило – Уве Генсхајмер (ПСЖ)
лев бек – Микел Хансен – (ПСЖ)
среден бек – Енди Шмит – (Рајн Некар)
пивотмен – Јаник Колбахер (Рајн Некар)
десен бек – Даинис Криштопанс (Вардар)
десно крило – Блаж Јанц (Кјелце)
дефанзивец – Тобијас Карлсон (Флензбург)
млад играч – Мелвин Ричардсон (Монпелје)
тренер – Хуан Карлсо Паштор (ПИК Сегед).

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

На Супер боул за прв пат и машки мажорети

Весна Коловска

Македонски параглајдеристи победија на меѓународен натпревар во Албанија

Вања Мицевска

Четврти пораз во Аланија: Вардар загуби од Черно Море (Видео)

Вања Мицевска

Шампионите на Ју Ес Опен ќе земат по 3,8 милиони долари

Трајче Гогов

Минесота го отпуштија Тибодо

Трајче Гогов

Почина најдобриот македонски атлетичар, Исмаил Мачев(ВИДЕО)

Трајче Гогов