Image default
Вести Македонија

Кичевец доби кривична за крадење дрва

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „пустошење на шума“, полициската станица од Кичево поднесе кривична пријава против дрвокрадецот Ш.И.(30) од кичевското село Туин.
Тој, во период од август до октомври минатата година, кај месноста „Башоски ливади“ со моторна пила, извршил бесправна сеча на 400 дабови стебла односно на 184 метри просторни огревно дрво, сопственост на И.М.,М.М, Ќ.М, и Џ.М. сите од истото село, информира СВР-Охрид.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Дневен билтен на Општина Штип – 05.07.2018

Кире Андонов

Дебарчанец навредувал и се заканувал на полициски службеници

Трајче Гогов

Пет сообраќајки вчера во Скопје, 138 возила непрописно паркирани

Трајче Гогов

Грчкиот министер за транспорт денеска во Скопје

БиХ: Наместо во Италија, мигрант закачен на шипка под автобус завршил во Сребреница

Љупчо Шатевски

Поради мапата со Македонија и Северен Кипар, прераспределен цел сектор во грчката полиција

Трајче Гогов