Image default
Вести Свет

Еколошки протест во Лондон

Борци за заштита на животната средина денеска кусо време го блокираа мостот Ватерло во Лондон во обид да го „стопираат“ градот.

Групата се обидува да блокира пет локации во централен Лондон со цел да ја натера британската Влада да прогласи климатска криза.

Групата очекува на пет локации во Лондон да се појават илјадници демонстранти.

Групата „Екстинкшен ребелион“ го свртеа вниманието на себе пред две недели кога нејзини членови се соблекоа по долна облека во галеријата на Парламентот за време на дебатата за Брегзит.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Свечен пречек за Меркел пред платото на Владата

Габриела Додевска

Штип му се оддолжи на Глигоров со спомен соба

Кире Андонов

„Ако Трамп ги загуби изборите во 2020, нема да има мирен трансфер на власта“

Љупчо Шатевски

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

Вања Мицевска

Претставништвото на Џи сол во Скопје-Еуроникел бара средба со градоначалникот и општина Кавадарци

Кире Андонов

Обвинителството го објави извештајот за бегството на Груевски

Весна Коловска