Image default
Вести Свет

(ВИДЕО)Гори Богородичната црква во Париз

Зафатен е горниот дел на славната катедрала. Пожарот го потврди Противпожарната служба на Париз, јави британскиот весник „Телеграф“. Корисниците на социјалните мрежи споделуваат фотографии и видеа од пожарот.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Иванов не ги потпиша законите за антидискриминација и за ОТА

Средба Ердоган – Ципрас во Њујорк

Вања Мицевска

Постмониторинг известувачите на ПССЕ од понеделник во посета на Скопје

Вања Мицевска

Путин ќе го чуваат илјадници полицајци во Србија

Трајче Гогов

Објавен повторениот повик за субвенции на евтини авиолинии

Габриела Додевска

Собранието донесе повеќе закони по скратена постапка меѓу кои и измените на Кривичниот законик

Габриела Додевска