Image default
Спорт Тенис

Видео: Ѓоковиќ повторно „умрел“ од смеа на прашањето на италијанскиот новинар

Интересна сцена се случила на конференцијата на Новак во Монте Карло, кога дошол на ред италијанскиот новинар Убалдо Сканагата да постави прашање, Ѓоковиќ не можел да се воздржи поради препознатливиот акцент.

За потсетување, по финалето на Австралија Опен, Новак со Убалдо направи шоу на конференцијата за медиуми кога тој самиот почна да го имитира.

Убалдо Сканагата има 69 години, а речиси четири децении известува од најголемите тениски турнири.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Шкриниар со ветување за интересна тетоважа ако некогаш освои ЛШ со Интер

Еден од најдобрите возачи во Формула 1 повторно заврши во болница

Трајче Гогов

Уште еден фудбалeр на Реал Мадрид на соиграчите им открил дека заминува од клубот

Кире Андонов

Работнички против Црвена Звезда се претстави во одлично светло (Видео)

Кире Андонов

Заврши премиерната 3х3 лига на Македонија

Трајче Гогов

Марадона: Ние Аргетнинците сме горди на Меси, но Роналдо е животно!