Image default
Вести Македонија Сообраќаен Сервис

Снежни навеви на патот Маврово-Галичник

Снежни навеви има на патниот правец Маврово-Галичник. Екипи на ЈП Македонија пат работат на расчистување н целосно оспособување за сообраќај на овој патен правец.

Работите, како што најавуваат, ќе потраат во следните два до три дена до целосно расчистување.

МИА

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Руската агенција за безбедност уапси американски шпион во Москва

Трајче Гогов

СДСМ: Државата ќе ги исплати долговите на приватните винарници, се решава уште еден наследен проблем од ВМРО-ДПМНЕ

Кире Андонов

Се истражува експлозијата во наменската фабрика „Сувенир”

Габриела Додевска

Нови извршни решенија стигнале на адреса на Општината Штип

Вања Мицевска

Најдобриот светски хотел е во Крим (фото+видео)

Пожарот во битолската депонија „Мегленци“ е изгасен

Трајче Гогов