Image default
Вести Македонија

СДСМ: Институциите се спремни да спроведат кристално чисти избори

Институциите  функционираат професионално и се спремни да спроведат кристално чисти избори – посочуваат од СДСМ, како реакција на денешните обвинувања од опозицијата за прекршување на Изборниот законик. Социјалдемократите сметаат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе биде поразена на претстојните претседателски избори.

Од СДСМ велат дека ја охрабруваат Државната комисија за спречување корупција и сите надлежни институции да следат, да ја известат јавноста и да реагираат за било какви сомнежи.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Трошоците на живот во февруари на исто ниво како јануари

Уапсен 22-годишник кој превезувал 11 мигранти

Кире Андонов

Франција ја менува безбедносната стратегија: Се воведуваат забрани за „жолтите елеци“

Вања Мицевска

(АУДИО)Последната комуникација на пилотот од урнатиот авион

Весна Коловска

Познат идентитетот на загинатите скијачи во Банско

Трајче Гогов

Ураганот Мајкл добива на сила

Трајче Гогов