Image default
Вести Македонија Сообраќаен Сервис

Привремено затворање на патот Качаник – граница со Македонија од денеска до 2 април

 Министерството за инфраструктура на Косово информира дека поради изведување градежни работи на автопатот Приштина – Скопје, во наредните пет дена привремено ќе биде затворан регионалниот пат Качаник – Генерал Јанковиќ, односно до преминот Блаце на границата со Македонија, јави дописникот на МИА од Приштина.

Патот делумно ќе биде затворан од денеска (петок, 29 март) до 2 април (идниот вторник), и тоа во периодот од 8 до 11 и од 13 до 15:30 часот.

МИА

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Најстудено во Маврово и Лазарополе -12 степени

Кире Андонов

Фудбалска Македонска Каменица прослави половина век од ФК Каменица Саса (видео+галерија)

Кире Андонов

Тевдовски: Ликвидноста на буџетот одлична, немаме потреба од ребаланс

Габриела Додевска

Шилегов: Легализацијата на дивоградбите треба да биде направена со платени комуналии и со казни

Вања Мицевска

Дистрибуција на доверливиот гласачки материјал до општинските изборни комисии

Кире Андонов

Османи со поддршка за истрагата на СЈО, вели дека како министер не отстапувал од законите

Габриела Додевска