Image default
Вести Македонија

Опожарени две возила во Штип

Утрово, околу 5 часот по полноќ, во полициската станица во Штип било пријавено дека на паркинг простор на улица „Сутјеска“ во Штип настанал пожар во патничко возило „Фиат Стило“ со штипски регистарски ознаки, сопственост на триесет и тригодишен штипјанец.

Пожарот зафатил и друго возило, исто така со штипски регистерски ознаки. Се работи за автомобил марка „Пежо 206“, сопственост на педесет и петгодишен штипјанец – информира портпаролката на СВР Штип, Гордана Панајотова.

Пожарот го изгаснала Територијалната противпожарна единица Штип, а увид на местото на настанот извршила полициската екипа.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Без вода утре дел од две улици во Општина Центар

Трајче Гогов

Судењето за „Титаник 3“ продолжува на 18 октомври

Трајче Гогов

Вработен во СВР Штип фалсификувал службена исправа

Трајче Гогов