Image default
Вести Македонија

(видео) На комбе со патници во Скопје му излета тркало

На кружниот тек кај населбата Ѓорче Петров со Скопје, на комбе кое превезувало патници, му излетало тркалото. Во моментот нестабилното возило предизвика паника кај останатите возачи.

По автобуската несреќа кај Ласкарци, во која загинаа 15 луѓе, зачестија инцидентните технички прегледи на службите, по што десетици возила за превоз беа исклучени од сообраќај. Меѓутоа, ова и сличните видеа, поставени од граѓаните, се илустрација дека треба уште да се работи во делот на безбедноста.

Видеото е од ФБ групата „Ѕид на сообраќаен срам“

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Психотераписки сесии, терапија, советување и тестирање за лицата со ретки болести и нвините семејства

Габриела Додевска

Осуда за инцидентот на КАРИЛ и од Лекарската комора

Габриела Додевска

Багерите на полноќ почнаа да копаат кај Мајчин Дом

Вања Мицевска