Image default
Вести Спорт

(видео) Мајсторијата на Горан Пандев

Нашиот Горан Пандев  го постогнат вториот гол и го реши натпреварот Џенова – Јувентус во Серија А, кој заврши со 2:0 за Џенова.

Италијаните ја слават мајсторијата на Пандев.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Малолетници од скопски Аеродром фрлиле низ прозор своја соученичка

Вања Мицевска

Заев за „Аваз“: Одлуките на Собранието ќе го забрзаат влезот во НАТО и во ЕУ

Трајче Гогов

Познати се сите учесници на СП во Кина