Image default
Вести Македонија Сообраќаен Сервис

АМСМ: Поради сообраќајка затворен автопатот Градско-Велес

Сообраќајот на автопатот Градско-Велес од 17:32 минути е затворен за сообраќај поради случена сообраќајна незгода и се одвива по регионалниот пат Градско-Велес, информира АМСМ.

Оттаму посочуваат дека сообраќајот на останатите државни патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде се бележи појава на утринска магла, а исто така зголемена е и можноста од појава на одрони.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Македонските војници ќе можат да вежбаат на полигоните во Бугарија

Габриела Додевска

Отчет на штипскиот градоначалник-Трите капитални проекти ја чекаат потребната документација за старт

Вања Мицевска

Османи: Наредните часови можат да бидат клучни за исходот од преговорите

Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

Вања Мицевска

Ги нема опозициските пратеници на интерпелацијата на Спасовски

Почина родилка во Гинеколошката болница во Чаир

Вања Мицевска