Image default
Uncategorized Вести Македонија

Портпарол на Златна Зора предизвика инцидент на средбата Димитров – Вуцис (ВИДЕО)

Во грчкиот парламент денеска имало инцидент при средбата на министерот за надворешни работи Никола Димитров со претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис, кога портпаролот на Златна Зора, Илиас Касидиарис, бил спречен од обезбедувањето да влезе во канцеларијата.

– Македонија е грчка – викал тој додавајќи дека и скопјанецот требало да чуе.

Снимката лично тој ја постави на Јутјуб.

преземено-plusinfo

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Најдобриот млад научник ја доби наградата „Осми ноември“ во Неготино

Вања Мицевска

Казнети 31 возач за неплаќање на патарина, меѓу нив и девет полицајци

Весна Крстева

Изложба на дигитални принтови во Музеј на град Скопје