Image default
Вести Македонија

Дурловски од судницата во прегратките на Бетмен и Дамовски

Игор Дуровски од движењето „За заедничка Македонија“, е единствениот кој денеска од Кривичниот суд излезе како слободен човек. Судијката Добрила Кацарска при читањето на пресудата кажа дека Обвинителството не го докажало обвининието. На излегување, Дурловски беше дочекан од неговите другари од протестите, Богдан Илиевски – Бетмен и Борис Дамовски.


фото: Инфомакс

Инаку, Игор Дурловски е првенец на Националната опера и балет, исто како и неговата сопруга Ана Дурловска. Освен што добиваат плата од НОБ, ангажирани се во Германија.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Во Атина притворени осум лица, фрлале боја на амбасадата на САД

Трајче Гогов

Макрон со остри критики за политиката на Трамп (ВИДЕО)

Габриела Додевска

Над 10 милиони денари за стипендии на Ромите средношколци во Македонија

Вања Мицевска