Image default
Вести Македонија

Петгодишно дете прегазено во двор

Дваесетипетгодишен штипјанец со нерегистрирано возило прегазил петгодишно дете во двор од куќа.

Според информациите од Полицијата ,сообраќајната незгода се случила во текот на вчерашниот ден во 18.05 часот во двор од куќа на улица ,,Дузлачки рид“.Возачот С.С со патничко моторно возило ,,Рено 19“ без регистарски ознаки удрило во петгодишното дете.Од ударот детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Комплексот клиники ,,мајка тереза“ во Скопје.

Увид на местото извршила екипа на СВР Штип и екипи од други надлежни институции.

 

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

29 годишен македонец загина во тепачка во ноќен клуб во Австрија

Габриела Додевска

Повреден рудар во рудникот ,,Булмак“

Весна Крстева

Скопје утрово четврти најзагаден град во светот

Трајче Гогов