Image default
Спорт Фудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Потврдено е првото засилување во втората ера на Зидан

Зинедин Зидан се врати на клупата на Реал Мадрид и раководството на клубот веќе почна да трча по засилувања за идната сезона кога веќе оваа е пропадната.

Французинот не стигна ни да дебитира, првиот меч е викендов на Бернабе, а веќе е потврдено првото засилување. Станува збор за 21-годишниот Едер Милитао од Порто кој неколку месеци се поврзува со актуелниот европски првак.

Реал го откупи неговиот договор за 50 милиони евра, а Порто на него заработи пет пати повеќе од она што му го плати на Сао Паоло кога летоска го донесе во своите реедови.

 

Превземено од: sportclub.mk

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Лино Червар: Не може да ме казнат! (аудио)

Весна Коловска

Кличко бара реванш со Џошуа

Вања Мицевска

Спорстките ривали Меси и Роналдо заедно постигаа 100 гола во 2018 година

Габриела Додевска