Image default
Вести Македонија

Измамник зел пари од ресенчанец за да набави инвалидска количка

МВР соопшти дека на 13 март во Полициската станица Ресен, 65-годишен жител на Ресен пријави дека на 06 март бил измамен од непознато лице. Според пријавеното, лице дошло кај него и се претставило дека е од Фондот ПИОМ и дека ќе му набави инвалидска количка за неговата сопруга и побарало да плати 3000 денари, додека другите пари ги покривал фондот. Ошететниот му ги дал парите, со ветување дека количката ке ја добие за два дена. По неколку обиди да стапи во контакт со лицето, пријавителот заклучил дека се работи за измама. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Постмониторинг известувачите на ПССЕ од понеделник во посета на Скопје

Вања Мицевска

Започна третманот на бездомните кучиња во Гостивар

Трајче Гогов

Ден за високи гости на „Криволак” на вежбовните активности на Армијата на САД