Image default
Спорт Фудбал

Во Италија стравуваат: Роналдо пред суспензија од УЕФА

Италијанскиот медиум Газета дело спорт денеска изнесе информација дека УЕФА можеби ќе разгледува опција за казна на Кристијано Роналдо.

Тоа се должи на гестот кој Португалецот го упати не кон Симеоне, туку кон гостинските навивачи од Мадрид.

Симеоне беше казнет со 20.000 евра и јавна опомена дека тоа не смее да се повтори, но сега Газета стравува дека УЕФА ќе отвори случај и Роналдо може да биде казнет со еден натпревар суспензија.

Се уште нема ништо официјално, но сигурно дека за Јувентус би била ужасна вест доколку Португалецот биде суспендиран на еден натпревар во четвртфиналето во ЛШ.

Превземено од: sportclub.mk

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

СП 2018: Англичаните ја уништија клетвата победија на пенали во натпревар на пенали

Кире Андонов

Мурињо: Марсијал ја зајакнува својата улога во тимот

Трајче Гогов

Дончиќ му „продаде“ финта на Харден и погоди тројка (видео)

Кире Андонов