Image default
Сообраќаен Сервис

Aвтопатот Тетово-Скопје пуштен за сообраќај

Aвтопатот Тетово-Скопје е пуштен за сообраќај, но се уште е затворен за сообраќај стариот пат Скопје –Тетово, информира Авто-мото сојузот на Македонија.

На автопатот Скопје – Тетово од изутрината се вршеше увид на местото на синоќешната сообраќајна несреќа во која животот го загубија 14 лица.

Автобусот на Дурмо турс кој излета од патот сообраќал на релација Скопје-Гостивар. 

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Одрони од камења на патот Струга – Дебар

Весна Коловска

АМСМ: Поради сообраќајка затворен автопатот Градско-Велес

Вања Мицевска

Излетан автобус на автопатот Тетово – Скопје (видео)

Кире Андонов