Image default
Вести Македонија

Три возила изгореа во пожар во Охрид

Три моторни возила изгореа во пожар што ноќеска еден час после полноќ избувна на паркиралиштето за возила што се наоѓа на просторот на поранешниот Полигон за мали спортови во центарот на Охрид.

Две од возилата се целосно, е едно делумно уништено.

Благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна служба пламенот бил за брзо време локализиран.

Причините за избувнувањето на пожарот ќе ги утврди истрагата, но првичните информации укажуваат на неисправна инсталација на некое од опожарените возила.

МИА

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Дистрибуција на гласачките ливчиња до ОИК за референдумот

Габриела Додевска

Македонски автобус се судри со камион во Австрија има повредени

Габриела Додевска

Хуманитарна помош и новогодишен ручек за бездомниците од пунктот во Момин поток

Кире Андонов

Вработените во бургер бар од сопственичката добија платен одмор до 1 -ви февруари

Габриела Додевска

Пратениците од првиот парламентарен состав со поддршка за референдумот

Вања Мицевска

Османи: Европската интеграција отвора нови можности за развој на бизнисите