Image default
Вести Свет

Србинот што доби шест милиони евра не го откри идентитетот, а Јамајканецот што доби милион долари се сликал со маска

Добитникот на највисоката премија во историјата на Државната лотарија на Србија се јавил во Лотариајата за да ја подигне наградата. Како и повеќето други добитници, не дал согласност да се објави неговиот идентитет. Тој на 15 јануари доби шест милиони евра, а лото-ливчето го уплатил во Суботица.

Добитникот на еден милион долари на лотарија во Јамајка деновиве дошол во Кингстон да ја подигне наградата, а се фотографирал со маска каква што се користела во филмот „Врисок“. А.Кемпбел собрал храброст, по 54 дена, да ја подигне наградата, бидејќи, како што рекол, сакал малку да се прибере откако му се остварила големата желба.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Тевдоски : Прогресивниот данок нема да биде причина за иселување

Голф излета кај Тработивиште, возачот со тешки повреди

Весна Коловска

Се зголемува бројот на жртви и исчезнати во пожарот во Калифорнија(видео)

Трајче Гогов

Ципрас: Најважната награда е мирниот соживот меѓу двата народи

Трајче Гогов

„Таргет-Тврдина” продолжува на 14 март

Габриела Додевска

Германија: Поранешен болничар призна убиство на повеќе од 100 пациенти

Трајче Гогов