Image default
Вести Свет

Путин и Лукашенко малку на маса, малку на скии

Претседателите на Русија и на Белорусија, Владимир Путин и Александар Лукашенко, заедно се скијаа во Сочи во паузата меѓу разговорите. На скијалиштето ги дочекале многубројни новинарски екипи за да ги регистрираат нивните скијачки вештини.

Разговорите во Сочи за односите меѓу двете соседни земји ќе траат до утре, а руските и белоруските медиуми напоменуваат дека тие се многу важни, особено за Белорусија, бидејќи половината од нејзиниот извоз оди на рускиот пазар.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Во Јемен регрутирани 2.700 малолетници

Весна Крстева

Приведен насилник кој се обидел да силува гостиварка

Мицкоски: На отворена сцена се одвива пазарење со името и идентитетот

Габриела Додевска

МТПС: Го зголемува опфатот за сместување деца од предучилишно образование

Габриела Додевска

Петмина кандидати за градоначалник на Охрид и по двајца за Ново Село и Дебар

Кире Андонов

Пет млади лица повредени во сообраќајна незгода во Скопје

Вања Мицевска