Image default
Забава

Што знаат Фејсбук, Твитер и Гугл за вас?

„Животот“ на социјалните мрежи не е така наивен, кога станува збор за споделувањето на приватноста со светот. Она што вие го преферирате или игнорирате е корисна информација за системите на социјалните медиуми на кои имате профили. Повеќе на оваа тема, прочитајте ОВДЕ.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Дневен хороскоп за 22 март

Трајче Гогов

Филмови-близнаци: Кога Холивуд ќе го „продаде“ истиот производ во различно пакување

Трајче Гогов

Манекенката Амелија Стабс реагираше на невкусен коментар околу нејзината дебелина

Трајче Гогов

Дебела мачка мора итно на строга диета (Видео)

Вања Мицевска

На пат е четврто дете за Ким Кардашијан и Канје Вест

Емилија Бунтеска Нацоска

Како да препознаете лош кандидат на интервјуто за работа?