Image default
Вести Македонија

Пожар пред влезот на Струмица, во прекин сообраќајот кон Радовиш

Околу 13 часот денеска изби голем пожар пред влезот во Струмица од Радовиш. Запалена е поголема површина шамак покрај патот, а сообраќајот го регулира полицијата за да можat пожарникарите да го гаснат пожарот.

Во гаснењето на пожарот у;ествуваат три противпожарни возила на ТППЕ Струмица и 12 пожарникари. Засега пожарот се држи под контрола и не се дозволува да се прошири.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Мицковски во Виница: Во Македонија владее црнило и темнина

Габриела Додевска

„Блумберг“: Трамп и Ким ќе се сретнат во Виетнам

Вања Мицевска

Вучиќ: Не бегам никаде, не попуштам пред фашистички лидери и тајкуни

Вања Мицевска

Трамп: Расипаната Хилари беше во дослух со Русите

Љупчо Шатевски

Спасовски: Возачот од автобуската несреќа добива закани, се преземаат мерки за заштита

Весна Коловска

Драмска работилница за деца во Капиштец

Трајче Гогов