Image default
Забава

Зошто маснотиите се потребни во секој режим на исхраната

Околу маснотиите како составен дел од исхраната, во минатото честопати имаше недоумици, но во последно време е јасно дека тие се потребни во секој режим на исхрана. Повеќе нутриционистички заклучоци на оваа тема, ќе најдете ОВДЕ.

 

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење”

Трајче Гогов

Филмска препорака: „Сите знаат“ е филм кој мора да го погледнете оваа зима (ВИДЕО)

Габриела Додевска

Маргот Роби: #MeToo го смени Холивуд на подобро

Ова прво јануарско утро уживајте во традиционалниот концерт на Виенската филхармонија

Габриела Додевска

Моментот на „mood of silence“ низ фотографии

Габриела Додевска

Златен Глобус 2019: Погледнете како изгледаа славните на црвениот тепих

Трајче Гогов