Image default
Забава

10 работи од градинка кои важат и во бизнисот

Стара поговорка вели „учиш додека си жив“. Меѓутоа, некои животно важни работи се учат уште во раното детство. Блогот The Fast Track претставува 10 нешта кои важат за работата и работното опкружување, а се раскажани од перспектива на детето.

– Секогаш обиди се да направиш нешто сам пред да ја прашаш учителката.

– Треба да го покажеш она што го знаеш.

– Може да станеш добар во нешто единствено ако вежбаш.

– Не е добро да бидеш злобен кон некој, дури и кога учителката не те гледа.

– Добро е да читаш со постарите деца.

– Се што читаш не е вистина.

– Слушај додека другите деца зборуваат.

– Постојат многу работи кои треба да ги научиш.

– Лошо е ако ја пишуваш домашната задача во последен момент.

– Луѓето не сакат да слушаат колку си паметен, сакаат да слушаат колку се тие паметни.

 

 

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Хју Џекмен 22 години во среќен брак со неговата 13 години постара избраничка

Трајче Гогов

Ен Хатавеј вети дека нема да пие во наредните 18 години за да биде подобра мајка на нејзиното 21-месечно бебе(видео)

Трајче Гогов

Втор викенд по ред хоророт „Halloween“ го освои бокс-офисот

Трајче Гогов

Кафе – напиток со најголем лаксативен ефект

Габриела Додевска

Вашите колеги ги излудуваат овие нешта

Аријана Гранде најпопуларна на Инстаграм: Има 146 милиони следбеници

Габриела Додевска