Image default
Вести Свет

Ученик од Белорусија со нож ја убил наставничката

Средношколец во Белорусија со нож ја убил наставничката и уште едно момче од училиштето, соопшти белоруското министерство за внатрешни работи.

Министерството наведе дека момчето кое било 10 одделение, ја нападнало наставничката по историја пред почетокот на нејзиниот час. Тој убол уште две момчиња кои се обиделе да ја заштитат наставничката. Напаѓачот потоа отишол во соседното одделение и таму со нож убол уште едно момче.

Наставничката и еден од нападнатите починале на лице место, додека другите две деца се сместени во болница.

Полицијата набрзо го уапсила напаѓачот. Властите соопштија дека уште не се познати мотивите за нападот.

Извор:makfax

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Истрага за осомничен кој направил импровизирана лабораторија за марихуана во Козле

Дачиќ:Меѓу Србија и Косово нема граница, па нема ни демаркација

Трајче Гогов

„Воинот на коњ“ ќе се преименува во Александар Македонски со напомена дека е дел од хеленскиот антички период

Вања Мицевска

Грчко сценарио и’ се заканува на Италија

Љупчо Шатевски

Нападнат главен судија во тетовско, поради незадоволство од резултатот

Трајче Гогов

Со евтина тарифа на регулираниот, до пониска цена на струја за домаќинствата на слободниот пазар

Трајче Гогов