Image default
Вести Македонија

Со автомобил излетал од автопат и удрил во ограда со метален столб

Патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистерски ознаки, вчера  околу 9 часот, излетало од коловозот и удрило во дрва и ограда со метален столб, на обиколницата од автопатот „Мајка Тереза“, во близина на Смилковско езеро.

Со тешки телесни повредни се здобил возачот И.Ј кој управувал со автомобилот и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“, Скопје.

Увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Македонија очекува за време на хрватското претседавање да се отвори првото поглавје од преговорите за членство во ЕУ

Кире Андонов

ОЈО: Обвинение за татко и син кои неовластено држеле оружје и дрога

Габриела Додевска

Дипломатските односи меѓу Македонија и Франција ќе биде одбележан со гала концерт

Трајче Гогов

За 13 години долгот на општините пораснал за 56,3 милиони евра

Трајче Гогов

Зголемен интересот за фотоволтаици, Македонија нема доволно кадар што знае да ги инсталира

Габриела Додевска

Во Тетово манифестација за промоција на развојот на пчелната кошница

Кире Андонов