Image default
Вести Свет

Снежно изненадување на Хаваи

Снег на Хаваите, пренесуваат сите новински агенции. Силно снежно невреме предизвика хаос, голем број домаќинства останале без струја, како последица од ова невреме се искршени гранки и дрвја како и поплавени патишта.

Снегот не бил вообичаен во планинските делови на овој островски архипелаг досега, но научниците наведуваат дека снежната покривка на надморска висина од 1900 метри , во државниот парк на Мауи би можела да претставува најниска точка на која било кога воопшто е виден снег на Хаваи, јавуваат светските агенции.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Јавното обвинителство со привремена комисија за пријава на неправилности за референдумот

Габриела Додевска

Вработените на КПУ Скопје потпишувале петиција за останување на Котевски на местото директор

Весна Крстева

Почна протестот во Атина против Договорот од Преспа

Габриела Додевска

Втора средба на Заедничкиот комитет на експерти од Северна Македонија и Грција

Кој сака војници на САД, за тоа ќе треба и да плати?

Полицијата го потврди грабежот во НЛБ, физички нападнат обезбедувачот

Весна Коловска