Image default
Вести Македонија

Повреден градежен работник во Гостивар

Во полицијата вчера бил пријавен случај на повреден градежен работник.

На 10.02.2019 година околу 08.30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во болницата во Гостивар со повреди бил донесен Е.Н.(49) од Гостивар. Според пријавеното, Е.Н. се здобил со тешки телесни повреди во објект во изградба во кој работел. По укажаната лекарска помош тој бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје. Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот, соопшти МВР.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Кумановец при продажба на стан измамил сограѓанин за над 18 илјади евра

Трајче Гогов

Полицијата ноќеска и утрово со повеќе акциски контроли за откривање странски државјани

Трајче Гогов

ФОТО: Безбедносните рампи на шините пак не се во употреба

Трајче Гогов

Заврши реконструкцијата на двете детски градинки во Гостивар

Трајче Гогов

Дел од булеварот „Илинден” затворен за сообраќај

Кире Андонов

Опустошена Шара (фото+видео)

Кире Андонов