Image default
Забава

Намалете ги килограмите со овие три состојки

Овој напиток го намалува чувството на глад, го забрзува метаболизмот и му помага на телото да го исфли вишокот масти.

Состојки:

– 1 шоља сок од свеж грејпфрут

– 2 лажици јаболков оцет

– 1 лажица мед

Подготовка:

Состојките ставете ги во блендер и добро измешајте додека тие не се поврзат. Сокот пијте го пред секој пообилен оброк (ручек/вечера). Постапката повторувајте ја секој ден седум дена по ред, па направете пауза од седум дена, а потоа повторете ја постапката.

Доколку не ја поднесувате горчливоста од грјпфрутот, секој втор ден заменете ја со сок од свеж портокал.

 

 

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Јелена Розга и Ален Исламовиќ за Денот на рударите во Македонска Каменица

Минералите се кријат во овие намирници

Кире Андонов

Се’ за храна: 7 придобивки од мајонезот во служба на убавината и негата

Трајче Гогов

Фото: ДЈ Калед ја продава вилата во Флорида

Трајче Гогов

Зајакнување на имунитетот со едноставен метод

Што ќе се случи откако ќе умре англиската кралица Елизабета Втора?

Трајче Гогов