Image default
Вести Македонија

Владата демантираше дека се исшкртани новите табли со Северна Македонија

По објавата на некои портали дека во герила акција биле исшкртани новите табли со името Репубика Северна Македонија, Владата излезе со информација дека тоа е лажна вест.

Владиниот протпарол Миле Бошњаковски во објавата на Твитер вели дека таблите воопшто и не биле поставени.

Инаку, денеска се очекуваше првата табла со новото име на државата да биде поставено на границата со Грција.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Столтенберг го информирал Димитров дека се подготвува Пристапниот протокол

Кире Андонов

Индонезија се угледа на Македонија и ги покри голите статуи

Кривични пријави за несовесно потрошени 433. 389 евра при изградбата на мостот „Око“ од проектот „Скопје 2014“

Кире Андонов

Сопругот на Мира Стојчевска стана командир во Шумска полиција

Весна Коловска

По 18-ти пат „Пивтијада” во Куманово

Кире Андонов

Во понеделник во Гостивар ќе се одржи “Ден без автомобили”

Весна Коловска