Image default
Забава

Без грижа на совест можете да ги јадете овие 7 закуски

Конечно, храна во која можеме да уживаме, без грижа на совест. Грицкајте здраво, бидете сити и внимавајте на килограмите.

Ова се неколку примери за закуски или намирници со кои можете да уживате во моментите кога наеднаш ве обзема глад и ужасно ви се јаде, па наместо по калорични сендвичи, посегнете по овие одлични намирници кои ќе ве заситат до следниот оброк.

  1. 60 грама боровинки,
  2. 15 топчиња грозје,
  3. 130 грама солени пукакни,
  4. 60 грама црно чоколадо,
  5. 7 бадеми,
  6. 12 зелени маслинки,
  7. 12 цреши (може и замрзнати).

 

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

„Предатор“ ќе мора да се премонтира поради сексуален престапник во актерската екипа

Трајче Гогов

Катрин Денев ја доби најпрестижната јапонска награда за уметност

Трајче Гогов

Билна мешавина која ќе ви помогне при проблеми со цисти

Хејли Болдвин одлично се согласува со мајката на Џастин Бибер

По Нигерија, хрватската претседателка стана хит и во Индија

Трајче Гогов

Алек Болдвин ја засрами својата ќерка со коментар на Твитер

Трајче Гогов