Image default
Вести Култура Македонија

Утре почнува разгледувањето на одбиените апликации од Министерството за култура

Одлуките за сите одбиени апликации ќе бидат поништени, и по нивното повторно разгледување, доколку се утврдат недоследности, листата на поддржани проекти од национален интерес ќе биде дополнета, соопшти Министерството за култура.

Утре, (понеделник) со почеток во 10 часот во просториите на Министерството за култура, ќе започнат со работа сите стручни комисии по одделни дејности кои ќе имаат задача повторно да ги разгледаат сите апликации кои беа одбиени на Годишните конкурси на Министерството за култура за 2019 година.

 

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Се’ уште нема одговорност за бегството на Груевски, Владата чека да заврши истрагата на МВР

Трајче Гогов

Прогласена епидемија на морбили во Куманово

Весна Коловска

(ФОТО/ВИДЕО) Осум дена, Струмица во духот на „Струмички карневал 2019“

Кире Андонов

Регионална конференција за социјално претприемништво

Николов: Мојата компанија нема врска со тендерот во Министерството за здравство

Кире Андонов

ДИК треба да го предаде изборниот материјал до општинските изборни комисии