Image default
Спорт Фудбал

Солскјер најдобар тренер во јануари во Премиер лигата

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер е прогласен за најдобар менаџер во Премиер лигата за јануари.

Норвежанецот доби најмногу гласови во конкуренција на Шон Дајч од Барнли и Ралф Хазенхјутл од Саутемптон.

Манчестер јунајтед постигна три победи во јануари и еднаш одигра нерешено. „Црвените ѓаволи“ се петти на табелата со 48 бода по 25 кола.

 

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Леброн Џејмс нов играч на Лос Анџелес Лејкерс

Кире Андонов

Солари се соочи со суровата реалност, не помага ни Лигата на шампионите

Палота до Барселона: Дајте ни го Меси и сè ви е простено

Трајче Гогов

Коментарот на Ибрахимовиќ: Кого лаже Кристијано Роналдо, каков преизвик е во прашање…

Трајче Гогов

Бразилската одбојкарка Тајза Менезис објави провокативни фотографии

Трајче Гогов

Сари: После неделата за мене работата е завршена