Image default
Вести Сообраќаен Сервис

Забрана за камиони на патот Маврово-Дебар во двата правца

Поради обилни врнежи од снег и засилен ветер попладнево е воведена забрана за тешки товарни возила на патниот правец крак-Маврово-Дебар во двата правци.

ЈП Македонијапат соопшти дека забраната е воденедена од 16:30 часот.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Двете страни прогласуваат победа во потполната неодреденост

Трајче Гогов

Се запали куќа во скопско Трубарево

Габриела Додевска

Опожарени две возила во Штип

Вања Мицевска