Image default
Вести Македонија Сообраќаен Сервис

Поради сообраќајка забрана за камиони на патот Ново Село-гп Ново Село

Поради случена сообраќајна незгода воведена е забрана за движење на тешки моторни возила на патниот правец Ново Село-граничен премин Ново Село.

Како што информира АМСМ, забраната е воведена во 18:30 часот.

МИА

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Десетти меморијален фудбалски турнир во чест на Тоше Проески

Емилија Бунтеска Нацоска

Владата ја разгледа информацијата за влијанието на Брегзит врз македонската економија

Кире Андонов

Нова распределба на квоти за лековите за да им бидат подостапни на граѓаните

Габриела Додевска