Image default
Вести Македонија Сообраќаен Сервис

Поради сообраќајка блокиран патот Охрид-Ресен кај Буково

Сообраќајот на патот Охрид-Ресен кај Буково е во прекин од 07:05 часот изутрина.

Патот е блокиран во двата правца, поради сообраќајна незгода, информираше Автомотосојузот на Македонија.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Сопственикот на Дурмо турс и возачот меѓу приведените за автобуската несреќа

Тунелите кај Демир Капија утре половина час без струја

Вања Мицевска

Прибе во контрола на текот на судските реформи во Македонија

Вања Мицевска