Image default
Вести Македонија Сообраќаен Сервис

Сообраќајот на патиштата утрово по влажни коловози

Сообраќајот на патиштата се одвива во зимски услови по претежно влажни коловози, на некои повисоки места со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на нашите дежурни служби – соопшти ЈП Македонија пат.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

Од ЈП Македонија пат апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината според условите на патот.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Хуманитарен настан во Ѓорче Петров во чест на Марија Михајловска

Трајче Гогов

Изет Зеќири е претседателски кандидат на Алијанса и на Беса

Весна Крстева

Димитров на средба со Помпео во Стејт департментот

Трајче Гогов