Image default
Вести Македонија Сообраќаен Сервис

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

Во 11:00 часот укината е забраната за камиони на патниот правец крак Маврово – Дебар, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Забраната беше воведена утрово во 7:30 часот поради интензивни врнежи од снег. 

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Заев: Македонскиот јазик ќе биде официјален во ЕУ

Трајче Гогов

Османи: Не постојат пречки за почеток на преговорите со ЕУ оваа година

Католиците и дел од православните го слават Раѓањето Христово – Божик

Габриела Додевска