Image default
Вести Македонија

Влатко Ѓорчев објави кандидатура за претседател на Македонија (АУДИО)

На прес конференција во салата на Собранието на Република Македонија, Влатко Ѓорчев од ВМРО ДПМНЕ ја објави својата кандидатура за претседател на РМ. При тоа понуди повеќе аргументи.

-Поседувам искуство, мотивација, знење, чесност, лојалност… Ја знам цела Македонија, сите општини, села, населби, улици..Во наредните 3 месеци ќе појдам секаде, кај граѓаните, кај оние што демократски ме верификувале. Оваа апсолутистичка власт треба да има баланс, рече Ѓорчев.

Ѓорчев се обрати и до Албанците – „раката е подадена,заедно живееме, заедно да си помогнеме за подобар живот“, порача.

Имаше порака и до кандидатите на СДСМ – „ве чекам јас и 500.000 разочарани и излажани граѓани“, рече Влатко Ѓорчев.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Партиите се препукуваат, граѓаните се гушат: Воздухот и денеска екстремно загаден

Вања Мицевска

УНФПА ќе претстави Извештај за состојбата на населението во светот 2019

Љупчо Шатевски

Пренасочување на патот: Од клучката кај Миравци по стариот пат А1е

Габриела Додевска

Провалено во штабот на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци, украдена документација

Вања Мицевска

ВМРО-ДПМНЕ: Владата со прогресивниот данок е на пат да ја уништи македонската еконoмија

Кире Андонов

Вооружена престрелка во Диво Насеље

Вања Мицевска