Image default
Вести Македонија

Стоилковски: Не кријте се зад партиските одлуки, излезете на избори (Видео)

Уставните измени и денеска наидоа на реакција кај опозициската ВМРО-ДПМНЕ, од каде повторно повикаа на предвремени парламентарни избори. Партискиот портпарол, Наум Стоилковски обвини дека народот е излажан и обесчестен. Тој повторно потсети дека партијата не го поддржа Договорот од Преспа.

„Македонија е фрлена на колена, народот е излажан и обесчестен. Економија на нула, уништеното здравство, неквалитетното образование, земјоделието скапува на нивите. Во две години власт, освен продажба на националните и државни интереси, сведочевме за криминогени тендери, партиска полиција, мафијашки престрелки на улици, нерасветлени убиства, уништено здравство, колапс во земјоделството. Не можат, не умеат, не сакаат и секој ден со нив ќе биде полошо. Заев и вие од осрамениот СДСМ – не бегајте од одговорност. Немојте да се криете зад партиските одлуки. Излезете на избори! Тоа се избори каде што ќе победи народот, каде што ќе победи ВМРО-ДПМНЕ, за да победи достоинствена и горда Република Македонија“, порача Стоилковски.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Се гради консензус за идниот статус на СЈО

Папата Франциско расчини двајца бискупи поради скандал за сексуално злоупотребување

Габриела Додевска

Бугарска компанија сака да влезе на македонскиот медиумски пазар

Трајче Гогов