Image default
Вести Македонија

СДСМ: Кога и да има избори, Мицкоски и Бачев може да се спремаат за пораз

На денешната прес конференција на Наум Стоилковски, од СДСМ реагираа со писмено соопштение со својата вообичаена реторика, посочувајќќи дека партијата ВМРО-ДПМНЕ е антизападна и работи спротивно на државните и националните интереси.

Македонскиот идентитет е загарантиран еднаш засекогаш и признаен од целиот свет, а македонската иднина во ЕУ и НАТО е обезбедена – велат од СДСМ, од каде сметаат дека уставните измени се неопходен чекор кон исполнување на врвните стратешки приоритети на државата.

Владејачката партија во соопштението уште додава дека дека кога и да има избори, какви и да бидат тие, ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и Јанко Бачев може единствено да се спремаат за пораз.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Кривична пријава против никуштанец за криумчарење мигранти

Трајче Гогов

Во Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања пауза до 21 часот

Весна Крстева

Кумановската полиција лиши од слобода лице побегнало од затвор од Охрид

Трајче Гогов