Image default
Вести Македонија

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) соопшти дека изутрина во 08:30 часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар во двата правца.

Во сила е сабраната за камиони на патот Дебар-Струга, како и забраната за автобуси на патниот правец Тетово-Попова Шапка

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Постмониторинг известувачите на ПССЕ од понеделник во посета на Скопје

Вања Мицевска

На преминот Табановце – Прешево претставен проектот „One stop shop”

Вања Мицевска

За оние кои пропуштија, во ноември уште една изведба на „Недоразбирање“

Вања Мицевска