Image default
Вести Македонија

Петнаесетгодишно девојче загина во сообраќајна несреќа кај Струмица

Петнаесетгодишно девојче од селото Радово загина утрово во сообраќајна несреќа што се случи кај селото Дабиле, а две лица се повредени и се пренесени во струмичката болница – соопшти полицијата.

Според полицијата, во 4,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица кон селото Дабиле патничко моторно возило „фолксваген кеди” со струмички регистарски таблички излетало од патот.

Возилото го управувал  дваесет и едногодишен жител на село Радово., а повредена е и другата сопатничка во возилото (21), од истоименото село.

Увид на местото на настанот се врши од страна на увидна екипа од СВР Струмица.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Вучиќ: Србија прва ќе го признае соседот под новото име

Весна Крстева

Обвинет од 27 април со документ за психичко растројство ќе се брани пред суд

Трајче Гогов

Заев: Алтерантива и ДПА согласни да се најде заеднички кандидат за претседател

Вања Мицевска