Image default
Забава

100 години старо стебло од дрво претворено во креативна библиотека (ВИДЕО)

Креативноста има широки видици, па така и за Шарли Армитраж Хауард од САД која направила вистинска уникатна креативна куќарка во својот двор, односно библиотека во која може да го пиете вашето утринско кафе со мирис на дрво и свежо печатени страници од книга.

Креативноста се разбудила во моментот кога локалните власти донеле одлука за сечење на дрвото старо 100 години пред нејзиниот тревник поради безбедносни причини. Во изградбата на библотеката и помогнала непрофитната организација „Little Free Library“ или „Мала бесплатна библотека“ за да го изгарди ова царство каде пишаниот збор царува. Тука изнајмувањето на книгите е бесплатно.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Ќерката на Гвинет Полтроу е како копија на мајка си

Трајче Гогов

Ариела Ниса: Целулитот не ве прави помалку убави

Вања Мицевска

Трамп повторно цел на потсмев на социјалните мрежи поради гаф

Трајче Гогов