Спорт Фудбал

Фото:Миа Калифа актерка во филмови за возрасни работи на проект за Премиерлигата

Калифа деновиве престојува во Лондон, каде што работи на проект за Премиерлигата. Миа на Инстаграм објави неколку фотографии во дресот на Вест хем.

„Прв ден од снимањето во Лондон и имаме многу успех. Едвај чекам да ви откријам на што работиме“, напиша 25-годишната девојка.

 

View this post on Instagram

 

⚒⚒⚒ @uref.official

A post shared by Mia K. (@miakhalifa) on

Превземено од: supersport.mk

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]