fbpx
Image default
Вести Македонија

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Кичево – Охрид

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, е укината во 12:30 часот, информират од Автомото сојузот на Македонија.

Претходно во 11:45 беше укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – Граничен премин Ќафасан.

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни  коловози, со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП „Македонија пат”.

Поврзани вести

Интервју со Столе Наумов новинар на Канал 77 кандидат за претседател на ЗНМ

Габриела Додевска

Ѕанакопулос: Договорот од Преспа е симбол на пријателството на народите

Протест на тетовските ученици поради големото аерозагадување во градот

Вања Мицевска