Image default
Вести Македонија

Укината забраната за камиони на Стража и Пресека

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража.

Како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, забраната е укината во 14.15 часот.

Претходно во 12.30 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила и на патниот правец Кичево-Охрид преку планинскиот премин Пресека.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

СДСМ: Реални очекувањата и проекциите за 2019 година како година на економијата

Кире Андонов

Конститутивна седница на секторската група за локален и регионален развој во процесот на интегрирање во Европската Унија

Кире Андонов

Средба Димитров-Ерјавец: Повторена поддршката на Словенија за влез на Македoнија во ЕУ и НАТО

Трајче Гогов