Image default
Вести Свет

Убиен раперот Кевин Фрат во Порторико

Дваесет и четири годишниот музичар Кевин Фрат, опишан како прв отворен геј артист , беше убиен во главниот град Сан Хуан во четвртокот изутрина, соопшти полицијата.

Фрет беше застрелан осум пати, додека возеше мотор на улица, и беше погоден во главата и колкот.

Беше однесен во блиската болница, каде што беше прогласен за мртов. Полицијата сега го бара осомничениот кој бил со Фрет, кога бил пронајден, но брзо избегал од местото на настанот.

Потврдувајќи ја неговата смрт, менаџерот на Фрет, Едуардо Родригез, рече: “Нема зборови  со кои може да се опишат чувствата што ги имаме и болката бидејќи почина артист што имаше уште многу неисполнети соништа“.

 

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Кумановската болница ќе се гасифицира следната година

Трајче Гогов

Се намалува возрасната граници на пациенти заболени од рак на дојка

Трајче Гогов

Хелсиншкиот комитет апелира доследно да се почитува правото на исплата на К-15

Вања Мицевска